Izolacja akustyczna

Cisza to coraz częściej luksus.

Izolacja akustyczna

 

Hałas staje się coraz większym problemem zwłaszcza w obszarach gęsto zabudowanych. Obciąża on nasz organizm, zwłaszcza, jeśli nie możemy sami decydować, kiedy i w jakim stopniu się na niego wystawiamy.

 

Twój dom powinien być miejscem wyciszenia, w którym możesz spokojnie odpocząć i zregenerować siły. Zatem stwórz swoją własną oazę spokoju – dzięki oknom dźwiękoszczelnym aluplast. Rozpoznasz różnicę w tym, co usłyszysz – czy raczej: nie usłyszysz.

Własności akustyczne okna, jego zdolność do tłumienia hałasu, mają istotny wpływ na kształtowanie się właściwych, komfortowych warunków dla osób przebywających w budynkach. Ważnym elementem na drodze poprawy izolacyjności akustycznej okna jest dobór odpowiedniego oszklenia.

 

Miarą właściwości akustycznych szyb zespolonych jest ważony wskaźnik izolacyjności akustycznej Rw. Wyznacza się go badawczo w akredytowanych laboratoriach akustycznych w zgodzie ze stosownymi normami określając tłumienie dla poszczególnych pasm widma od 100 do 3150 Hz. Stosowane w budownictwie szyby zespolone mogą osiągać izolacyjność akustyczną Rw>50dB.

Efekt ten można uzyskać kilkoma sposobami:

  • użycie przynajmniej jednej tafli szkła o dużym ciężarze powierzchniowym (np. szkło 6 mm lub grubsze). Zasadniczo im większa jest sumaryczna grubość szkła w szybie zespolonej, tym odpowiednio lepsza izolacja akustyczna

 

  • zastosowaniem tafli o różnej sprężystości.Wykorzystuje się tutaj właściwości tłumiące szkła klejonego (bezpiecznego),

 

  • zróżnicowanie grubości szkła. Efekt poprawy tłumienia uzyskuje się, gdy obie tafle różnią się grubością o przynajmniej 50 % (np. szkło float 4 mm + szkło float 6 mm). Można w ten sposób uzyskać poprawę tłumienia o 2-5 dB. Jest to jedna z najtańszych metod poprawy własności akustycznych szyby zespolonej,

 

  • zastosowanie wypełnienia przestrzeni międzyszybowej gazem ciężkim (np. Krypton, SF6).

Wypełnienie przestrzeni międzyszybowej argonem nie wpływa na własności akustyczne szyby. Sposób instalacji szyby nie zmienia izolacji dźwiękowej, np. w zestawie 44.4/16/4 szyba klejona (antywłamaniowa) może być zainstalowana zarówno jako zewnętrzna, jak i wewnętrzna.

Zamów Pomiar
close slider

Zaznacz jedno pole:
Szukam informacjiWymieniam oknaBuduję domStałą współpraca

Imię i nazwisko (wymagane)

Tel (wymagane)

E-Mail( wymagane)

Wiadomość

Dodaj załącznik