Wymiana parapetów

Nieodłącznym elementem każdego okna jest zamontowany przy nim parapet. Jako

Nieodłącznym elementem każdego okna jest zamontowany przy nim parapet.

Jako, że jesteśmy specjalistami w tej tematyce, to możemy zająć się również wymianą parapetów w Twoim domu lub mieszkaniu w Warszawie i okolicach!

 

Parapety możemy podzielić na wewnętrzne i zewnętrze, czyli takie, które montujemy w pomieszczeniu oraz po drugiej stronie szyby. Podstawową funkcją, jaką pełni parapet, jest zabezpieczenie okna i całej wnęki okiennej. Ponadto ma on duże znaczenie w kwestiach energetycznych w pomieszczeniu. Bardzo często bowiem pod parapetem montowany jest grzejnik, co sprawia, że ciepło kierowane jest bezpośrednio w stronę pomieszczenia, a nie szczelin okiennych, którymi mogłoby uciekać oraz ochładzać się. Okna mogą też być źródłem zawilgoceń, np. gdy nie zamkniemy ich przy intensywnym deszczu, a w takim wypadku parapet jest również zabezpieczeniem dla naszych ścian. Oprócz tego na wymianę parapetów, szczególnie tych wewnętrznych, decydujemy się ze względów estetycznych. Są one bowiem istotnym elementem wykończenia pomieszczenia i mogą stanowić spójną całość z wizją aranżacyjną. Poza tym, parapet stanowi dodatkową powierzchnię, na której możemy coś postawić – któż z nas nie ma na parapecie w swoim domu roślin doniczkowych?

 

Jak więc widać, parapet, pomimo tego, że jest to element, na który często nie zwracamy zbyt dużej uwagi, pełni jednak w każdym pomieszczeniu ważną rolę. Jeśli myślicie więc nad wymianą parapetów i poszukujecie kogoś, kto w profesjonalny sposób się tym dla Was zajmie, to jesteśmy do Waszej dyspozycji.

Zamów Pomiar
close slider

Zaznacz jedno pole:
Szukam informacjiWymieniam oknaBuduję domStałą współpraca

Imię i nazwisko (wymagane)

Tel (wymagane)

E-Mail( wymagane)

Wiadomość

Dodaj załącznik